Warto grać w gry przegladarkowe

Nudzisz się? Masz krótką przerwę w pracy albo potrzebujesz chwili relaksu w czasie nauki do egzaminu? Gry przeglądarkowe są dla ciebie. Część z nich, oparta jest na zasadzie PvC, czyli Player versus computer – te gry nie zajmą wszyscy ludzie wiele czasu. Do tej kategorii zaliczamy zdecydowana większość prostych flaszówek, czy gier opartych na silniku JavaScript, które możemy odnaleźć na wszystkich popularnych serwisach poświęconych grom przeglądarkowym.
Natomiast najlepsze gry przeglądarkowe zajmują nieco więcej czasu – te w wielu wypadkach polecane należą do gatunku MMO (czyli Massive Multiplayer On-line) i są oparte o zasadę PvP, czyli Player versus Player. Do tych gier zaliczymy wszystkie fabularyzowane gry przeglądarkowe, w których możemy grać wspólnie z graczami z całego świata – gry w przeglądarce. Takie gry maja tendencję do zabierania całkowicie ogromnej ilości czasu – świat gry jest przeważnie na tyle kompleksowy, że bez dylematu można się w nim na odrobinę zgubić. Idealnym przykładem może być inspirowana Władcą Pierścieni gra Lord of the rings online (LOTRO) – bez ustanku rozbudowywany świat stwarza, że gracze spędzają wiele godzin, wędrując po mapie i podróżując ścieżkami znanymi z książek i filmów.
W znaczącej liczbie przypadków polecane gry MMO to World of Warcraft, wspomniany już Lord of the rings w Internecie, Aura Kingdom, Anarchy On-line czy World of Tanks (oraz pozostałe produkty oferowane przez Wargaming) – zobacz tutaj: polecane gry mmo). Co ważne, zdecydowana większość z tych gier, co najmniej częściowo, jest oparta o model F2P (darmo to play), co znaczy, że można w nie zagrać całkiem za free.

Więcej: najlepsze gry przeglądarkowe.