W jaki sposób wybrać odpowiedni telefon i tapetę na niego?

Telefon komórkowy – jaki wybrać? To pytanie w głowie rodzi się każdemu, kto kiedykolwiek chciał skonwertować telefon na lepszy, droższy. „Czy spełni moje wymagania?” „Czy będzie robił dobre zdjęcia?” „Czy wytrzyma trudy normalnego użytkowania?” Na te pytania postaram się odpowiedzieć.

Po pierwsze i bardzo istotne, powinniśmy mieć świadomość tego do czego nam jest wymagany telefon. Czy będzie działał jako prosty telefon do rozmów, czy potrzebna nam jest nawigacja, czy telefon z mnóstwem funkcji do umilania nam życia. O ile potrzebujemy nawigacji, tutaj sprawa jest w miarę prosta – kupujemy telefon z cenowego przedziału „średniego” z systemem Android. Na system ten powstało dużo systemów nawigacji i eskapadę z takim telefonem po Europie to radość. Przy tym posiadają one duże komfortowe ekrany, przez co nawigacja w trasie nie jest uciążliwa. Duży ekran to również lepsza widocznosć wyświetlanych na nim aplikacji. Możemy pobtać z sieci tapetę i zainstalować ją na naszym ektanie głównym, będzie to dodatkowe umilenie i prócz tego personalizacja naszego urządzenia. Tapety w sieci możemy odnaleźć na różnorakich portalach, np. tapety ze zwierzętami. Część z nich jest darmowa, za niektóre będziemy musieli zapłacić drobną, symboliczną opłatę.

Jeżeli już natomiast poszukujemy telefonu który będzie dla nas jednocześnie „umilaczem” życia i komórką, tutaj wybór jest jeden – Apple Iphone. Telefony te są bardzo ustabilizowane i funkcjonalne, natomiast jedynym ich mankamentem jest cena urządzenia , a oprócz tego samych aplikacji – tutaj tańszą alternatywą wydają się być telefony z serii Samsung Galaxy S – funkcjonalnie podobne do telefonów Apple, aczkolwiek często tańsze. I na sam koniec, jeżeli już decydujesz się na telefon, który służy tylko do rozmów, warto wybrać coś ze starszego zestawu Nokii. Telefony te są wytrzymałe, stateczne i gwarantujące długą żywotność baterii. I co bardzo ważne, bardzo tanie.