W jaki sposób warto aktywnie spędzić czas wolny z kolegami?

PaintballPaintball to oczywiście dobrze znana forma aktywnego spędzania czasu, możliwa dla osób w praktyce w każdym wieku i uprawiana na rozległą skalę. Popularne są wyjazdy firmowe na paintball które pełnią rolę spotkań wzmacniających więzi między pracownikami, oraz standardowo wypady z dobrymi znajomymi ażeby aktywnie spędzić czas.

Jest to wieloosobowa gra strategiczna, opierająca się na zmaganiach drużyn, które strzelają do siebie z bezpiecznych markerów z amunicją zawierającą farbę. Ten aktywny wypoczynek w duchu sportowej rywalizacji świetnie wpływa na podejście pracowników do codziennych zmagań oraz dodatkowo daje sposobność współpracy w niekonwencjonalnym sąsiedztwie. Buduje w ten sposób nić porozumienia między biorącymi udział w zabawie osobami, pomaga w rozwoju sprawności umysłowej, wzmaga zdolność logicznego myślenia i strategii.

Szczególnie znanym i popularnym rodzajem paintballu jest tzw. paintball leśny (lub terenowy). Zabawa odbywa się w fachowo przygotowanym terenie, ze strategicznymi budynkami, zaroślami, a dosłownie niewielkimi wodnymi akwenami. W współzależności od zaleceń i oczekiwań uczestników, można rozgrywać kilka różnorodnych scenariuszy gry, jak przykładowo. zdobywanie bazy lub flagi przeciwnika, obrona prezydenta, akcja ratunkowa, pojedynek czy zwyczajnie gra bez wyraźnej linii scenariusza, polegająca przede wszystkim na wyeliminowaniu wszystkich członków drużyny przeciwnej. Warto zaopatrzyć się w dobry sprzęt w jaki sposób pistolety na kulki elektryczne bo w jaki sposób dobrze wiemy osprzęt, refleks i dobre oko to podstawa. Uczestnikom zabawy, którzy nie mają własnego zaplecza, zapewniony jest profesjonalny sprzęt, w skład którego wchodzą: marker z żelowymi kulkami, wypełnionymi kolorowym barwnikiem spożywczym, maska ochraniająca twarz , a ponadto strój na wzór munduru w kolorze moro. Przed przystąpieniem do gry w terenie, wszyscy ludzie przechodzą krótkie szkolenie, w czasie którego informowani są o zasadach panujących na polu, a także o ogólnych zasadach bezpieczeństwa gry.
Dodatkowym atutem tej formy wypadów integracyjnych jest jego szeroka dostępność, dzięki czemu nie powinno się organizować wielodniowych wypadów. Prócz tego dzięki doskonałemu zrealizowaniu terenów oraz dodatkowo sposobów świetnej zabawy w trakcie aktywności ruchowej, paintball na stałe wszedł do ofert firm realizujących imprezy i wyjazdy integracyjne.