Urlop – Stronie Śląskie

Choć Śląsk to jeden z najbardziej uprzemysłowionych regionów w Polsce, poszukają się również tam zakątki, jakie zachwycają wszechobecną zielenią i niezwyklym krajobrazem. Jeżeli już marzy ci się urlop w niebanalnej zlokalizowania, zdecyduj się na Stronie Śląskie znajdujące się na terenie Śnieżnickiego Parku Krajobrazowego.

Miejscowi decydenci zauważyli, że postawienie na sport i turystykę opłaci się lepiej, niż rozwój szaroburych osiedli robotniczych. W ostatniej dekadzie w Stroniu powstało wiele pensjonatów, począwszy od schronisk dla młodzieży, po luksusowe hotele. żeby wyszukać odpowiadający twoim gustom, wystarczy wrzucić w Google hasło „Noclegi Stronie Śląskie” i przejrzeć dostępne oferty.

Gdy zakwaterowanie będziesz miał już z głowy, polecam pomyśleć o zaplanowaniu codziennych, urlopowych atrakcji. Wizyta w pobliskiej Jaskini Niedźwiedzia będą doskonałą rozrywką nie tylko dla dorosłych, niemniej jednak i najmłodszych członków rodzin. Stawiającym głównie na wrażenia natury historycznej, polecamy zwiedzanie licznych zabytków kultury sakralnej, w gronie nich: kaplicy św. Onufrego albo kościoła Matki Bożej Królowej Polski. Dużym powodzeniem wśród turystów cieszy się również neoklasycystyczny pałacyk — dziś siedziba Urzędu Miejskiego.

Malownicza okolica stanowi świetne tło dla pieszej i rowerowej turystyki. Różnorodne szlaki przypadną do gustu zarówno weteranom rekreacji, jak i tym, którzy codziennymi rzadko podejmują się wysiłku na świeżym powietrzu. Stronie Śląskie należy odwiedzić też zimą, gdy działają zmodernizowane wyciągi narciarskie, dorównujące jakością odpowiednikom z polskich gór.