Pupile w domu

Zwierzęta towarzyszą człowiekowi od zarania dziejów. Zwierzęta potrafią być naszymi wrogami, niemniej jednak mogą być też naszymi najlepszymi dobrymi znajomymi. Tutaj wszystko zależy od tego, o jakie zwierzę chodzi.

Psy potrafią być najlepszymi przyjaciółmi człowieka i właściwie każdy pies potrafi się wychować w taki sposób, że będziemy z niego zadowoleni.
Z kolei koty potrafią chodzę własnymi ścieżkami i za kotami tak de facto przenigdy nie nadąży my. Kot jest zwierzęciem samotnym. Jest to zwierze, które poprawnie przenigdy nie daje nam pewności, że przy nas zostanie. Będzie z nami, dopóki będzie tego chciał, by przestanie tego chcieć, może w każdym momencie od nas uciec. Dosłownie gdy zagwarantujemy mu bardzo wygodne legowiska i fajne jedzenie, to kot może postanowić, że zrezygnuje z przyjaźni z nami i może po prostu zniknąć. Tymczasem z psami jest całkiem inaczej. Psy są zwyczajnie bardzo, ale to bardzo wierne i one po prostu nie rezygnują z kontaktu z człowiekiem, bo przy człowieku mają zapewnione bardzo dobre warunki. O ile zatem zależy ci na tym, aby posiadać możliwość posiadania zwierzaka, który będzie ci wierny, to nie gorzej wybrać psa. Koty możesz jednak wybrać wtedy, gdy potrzebujesz zwierzaka mniej wymagającego. Koty zwyczajnie chodzą swoimi ścieżkami nie trzeba ich na przykład wyprowadzać na spacery, a z psem jest całkiem inaczej. Psy mają szczególnie niełatwo w blokach. Psa można trzymać. W blokach nie ma miejsca na psa, bo on tam po prostu nie może się należycie wybiegać. Tymczasem w przypadku kotów nie ma tego kłopotu, bo koty same zajmują sobie czas i same się o siebie troszczą.

Zobacz: koty