Pozycjonowanie a zdobywanie linków

Jednym z głównych zadań pozycjonera jest znalezienie odpowiednich umieszczenia i umieszczenie na nich odnośników do naszych witryn. Natomiast poprzez masowe zmiany w algorytmie ten sposób nieostatnie ewaluuje – przez co nie możemy być pewni stabilnych pozycji w wyszukiwaniach. Jeszcze parę lat temu pozycjonowanie w Polce głównie opierało się na systemach zamiany linków, masowych zasypywanie stron wpisami do katalogów czy również artykułów do przedruku.

Obecnie pozycjonowanie w większej mierze opiera się na naturalności. Czyli zdobywanie linków z źródeł, które najbardziej pasują do profilu naszej strony internetowej. Z pewnością do jednych z takich miejsc należą fora internetowe. W takim miejscu naturalną rzeczą jest, żę konsumenci dzielą się ciekawymi produktami czy też usługami w postacie linków do danych stron internetowych.

Drugim takim miejscem są tematyczne katalogi stron. Tematyczne katalogi stron są w w całości inny sposób postrzegany przez wyszukiwarkę internetową aniżeli katalogi ogólnoteoretyczne. Mógłbym się wręcz pokusić o uzasadnienie, że takie katalogi są postrzegane jako zwyczajne strony internetowe, które w sposób naturalne linkują do danych witryn. Drugą pozytywną cechę katalogów tematycznych jest fakt, że ukazują się znacznie wyżej aniżeli ich proste odpowiedniki. Dla tego pamiętaj, że pozycjonowanie możesz ułatwić sobie właśnie w taki oto sposób.

Sprawdź nas: katalog stron