Porady prawne 

Podział majątku jest w każdej sytuacji najbardziej kontrowersyjną rozprawą sądową wzbudzającą sporo wrażeń. Po wielu latach małżeństwa posiadacie wraz z partnerem pokaźny majątek, który nagle musi zostać podzielony na pół. Oddanie połowy własnego dorobku życiowego jest skomplikowane, ale niestety jest konsekwencją wzięcia rozwodu.

Na szczęście istnieją sposoby na zmniejszenie swoich strat. Podział majątku dokonany po połowie to najczęściej jedynie teoria. Dobry prawnik sprawi, że uzyskacie od sześćdziesięciu do nawet siedemdziesięciu procent wartości swojego majątku. Jeżeli przez wiele lat małżeństwa zgromadziliście pokaźny kapitał wspólny, to zdecydowanie ma co zlecić sprawę dla doświadczonego prawnika, który od wielu lat pomaga dla sowich klientów wywalczyć jak największy majątek. 
Kancelaria adwokacka specjalizująca się w sprawach majątkowych posiada na nieszczęście dość wysoki cennik za swoje usług. Średnio adwokaci za reprezentowanie swoich klientów w sądzie zgarniają kilka tysięcy złotych. Im bardziej renomowana kancelaria, tym niestety opłaty mogą być wyższe. Zdecydowanie jednak warto zainwestować swoje środki finansowe w dobrego prawnika, gdyż w ten sposób uzyskacie większą część waszego wspólnego majątku. Zatrudnienie adwokata jest wręcz konieczne, jeśli na taki krok zdecydowała się druga strona. Jeżeli już nie wynajmiecie prawnika, to adwokat waszego byłego już małżonka spokojnie wywalczy dla własnego klienta większą część wspólnego majątku. Wasza sytuacja będzie wyglądała jeszcze gorzej, kiedy druga strona posiada także prawo do opieki nad dziećmi. 

Źródło: Adwokat Magdalena Dąbrowska.