Odwiedzamy Krakó

Często zastanawiamy się, jak spędzić nadchodzący weekend. Nie w każdym momencie nas stać za zwiedzanie stolic Świata, czy choćby Europy, ale Polska oferuje tyle pięknych miejsc, że jest w czym wybierać. Babcia mawiała: cudze chwalicie, swego nie znacie – spróbujmy więc lepiej poznać swój kraj

Świetnym pomysłem na starcie jest Kraków – była stolica Polski, miasto królów. Kraków to przede wszystkim ładne Stare Miasto, rynek z Sukiennicami i Kościołem Mariackim. Polecam pochodzić po bruku bez celu, dać się zgubić w uliczkach miasta i poczuć jego tętno.

Jak zaplanować taki weekend? Wystarczy znaleźć adekwatny hotel Kraków. Oczywiście im bliżej centrum tym lepiej, będzie nam wygodniej wyruszyć na codzienny spacer czy zwiedzanie. Jednakże jeśli zechcemy całkiem dobrze poznać kompletne miasto, a nie tylko starówkę, możemy odkryć jakiś hotel w Krakowie, w jakiejś, zielonej, cichej okolicy. Dzięki temu ominiemy korki, i tłumy turystów.

Jeśli chodzi o spokojny hotel, świetnym wyborem jest na przykład. www.hotel-florian.pl. Trzygwiazdkowy, wi-fi jest Tobie czego wymaganie, żeby się zrelaksować i wypocząć.

Kraków choćby jest pięknym miastem, posiada równie śliczne i ciekawe okolice. Należy zatem zastanowić się nad wynajęciem pojazdy samochodowe i poznaniem ich.

Po zwiedzeniu Wawelu, odwiedzeniu groźnego smoka, i nakarmieniu gołębi na Starym mieście bajglami, bez wątpienia wrócimy do domu wypoczęci i zadowoleni.

Dojazd do Krakowa nie jest skomplikowany – można dostać się zarówno tanimi liniami autobusowymi, jak i pociągiem. Jeżeli już zależy nam na czasie – możemy korzystać z pobliskiego lotniska Balice.

Warto spostrzec: www.hotel-florian.pl