Oddychaj swobodnie

Jeśli masz trudności z oddychaniem, towarzyszą wszyscy nieustający katar oraz dodatkowo nawracające infekcje górnych dróg oddechowych, powinniśmy udać się do lekarza, gdyż są to objawy skrzywienia przegrody nosowej, która nieleczona ma możliwość doprowadzić do groźnych powikłań związanych z zaleganiem wydzieliny. Laryngolog Szczecin przeprowadzi właściwe badanie i rozstrzygnie czy operacja jest konieczna.

Przegroda nosowa dzieli nos na pół. Sięga od jego czubka aż do gardła i posiada mniej więcej 10 centymetrów długości. Stanowi swoiste rusztowanie dla tkanek miękkich znajdujących się wewnątrz narządu węchu. Jej skrzywienie ma możliwość być spowodowane wadami wrodzonymi , a dodatkowo urazami mechanicznymi, powstałymi podczas zabawy. Przyczyną może być też niewłaściwe odkształcenie się nosa w okresie niemowlęcym. Podczas porodu ponieważ narząd węchu jest silnie spłaszczony i w późniejszym okresie samoistnie powinien się wyprostować. Skrzywienie nie wpływa na wygląd twarzy, jest jednak bardzo uciążliwe, a operacja przegrody nosa Szczecin ze znakomitym skutkiem niweluje wszelkie niedogodności.

Innym dokuczliwych schorzeniem jest przewlekłe zapalenie zatok. Objawia się ono takimi dolegliwościami jak bóle głowy, które z nierzadko mogą się nasilać, obrzęk śluzówki, napady suchego kaszlu, a również chrapanie, oddychanie przez usta. Nieleczone może doprowadzić do bezdechu. Można je leczyć za radą środków farmakologicznych lub przeprowadzając endoskopowe operacje zatok. Polega to na usunięciu chorych tkanek , a dodatkowo utworzeniu drożnego kanału, który łączyć będzie zatoki z jamą nosową.

Zobacz: laryngolog.