Kartki handmade

Rękodzieło aktualnie jest w modzie. Ręcznie wytworzone produkty cieszą oko, a też są zarazem niepowtarzalne. Własnoręczne utworzone rzeczy przynoszą bardzo dużo satysfakcji, można także wykorzystać je jako prezent obdarowując najbliższych.

Wystarczy bardzo dobry pomysł i odrobinę zdolności manualnych. Rękodzieło to wspaniałe hobby niemniej jednak i rozrywka. Dzięki takiej dobrej zabawie możemy jednak także trochę zarobić, gdy nasze produkty wystawiamy na sprzedaż.

Jednym z prac, jakie można wykonywać własnymi siłami, a z pewnością będą miały rynek zbytu – są kartki okolicznościowe.

Takie kartki handmade są rzeczywiście niepowtarzalne, posiadają odmienne wzory, faktury, kształty, częstokroć są wykonywane różną techniką co pozwala na pozyskanie bardzo ciekawego efektu.

Bardzo miło, kiedy taka kartka na urodziny, albo na rocznicę, imieniny czy inną okoliczność, zawędruje do osoby obdarowywanej.

Koncepcji na samodzielne wykonanie kartek jest bardzo dużo, można naklejać materiałowe, drewniane, papierowe naklejki, wyszywać wzorki, stosować brokatu, pieczątek, wycinać fantazyjne brzegi. Co bardzo ważne można umieścić własny, pasujący do warunki tekst. Taka własnymi siłami zrobiona kartka okolicznościowa, która w dodatku na przykład zawiera elementy pasujące charakterystyczne dla danej chłopcy i dziewczęta, to jedyna w swoim rodzaju gratka. Gdy np pielęgniarka na dzień służby zdrowia dostanie kartkę z motywem strzykawki, bądź górnik na barbórkę – wyhaftowany kilof i wagonik – z całą pewnością na ustach pojawi się pozytywny śmiech i przyjemność nie do opisania.