Jaki hosting wybrać do instalacji swojego bloga?

Blogi stały się nieprawdopodobnie popularną formą komunikacji w internecie. W praktyce każdy, kto ma coś ciekawego do przekazania ma możliwość dziś założyć swojego bloga i zamieszczać na nim treści, które uznaje za interesujące, warte pokazania i podzielenia się nimi z innymi. W teraźniejszych czasach nie trzeba posiadać właściwie jakiejkolwiek edukacji technicznej aby móc rozpocząć pisać na własnym blogu, nie wymaga to też dużych nakładów majątkowych. Perfekcyjnym rozwiązaniem jest wykupienie domeny z pubudzającą ciekawość nazwą, włąsnego miejsca na hostingu, przegranie tam plików na przykład z instalacją CMS WordPress i można już zacząć przygodę z blogowaniem na perfekcyjnie nadającym się do tego celu systemie zarządzania zawartością.

Własny blog na hostingu opłacanym przez sms-a

Nie musisz znać się na tworzeniu stron internetowych, nie ma konieczności płacić nikomu za zaprojektowanie i oprogramowanie strony www. Wystarczy poznać obsługę jednego z wielu darmowych, ogólnie dostępnych silników blogowych, w jaki sposób na przykład WordPress. Nie trzeba również nawet płacić przelewem za hosting, można swobodnie co miesiąc wysyłać sms z ustaloną kwotą która umożliwia używanie hostingu. Ciekawym rozwiązaniem w przypadku hostingów za sms jest blutu. Hosting za sms BLUTU oferuje cztery pakiety hostingowe. W łatwy sposób można stworzyć własną stronę albo zainstalować gotowe skrypty stron przez panel DirectAdmin bez koniecnzości znajomości instalacji skrytpów i baz danych. Specjalny instalator wykona te czynności za Ciebie. Masz pewność że twoja strona leży na szybkim stabilnym serwerze i jest dobrze zabezpieczona.

Oprócz wspomnianego już WordPressa, swojego bloga można założyć między innymi na Bloggerze, specjalnym serwisie utrzymywanym przez Google. Podobne sposobów oferują również większe portale internetowe, jak Onet, czy gazeta.pl. Obok CMS, czyli systemu zarządzania treścią, który umożliwia na szybkie publikowanie i administrowanie treściami na naszym blogu czy stronie, oprogramowanie udostępniane przez te platformy umożliwia też implementację wyglądu bloga do naszych wymagań, a nawet na podłączenie do niego reklam, dzięki czemu możemy nie tylko założyć takiego bloga, niemniej jednak nawet zacząć na nim zarabiać.

Nic zatem dziwnego, że blogi zakładają dziś nie tylko fani nowych technologii, osoby o dużej wiedzy technicznej, niemniej jednak też gospodynie domowe, mamy wychowujące dzieci, pasjonatki mody, wielbiciele kuchni czy miłośnicy zwierząt. Nowe blogi zakładają dziś dzieci, babcie, nastolatki. Furorę w sieci robią blogi modowe tworzone przez nastoletnie \”szafiarki\”, blogującym babciom blogi zakładają w większości wnuczki. Blogowanie stało się modne, stało się również formą wyjścia na świat, formą kontaktu z innymi. Właściwie każdy może dziś zostać blogerem. Wystarczy chcieć.