Jak przebiega ciąża i w jaki sposób należy o nią dbać?

Kwaśne plus słodkie, a ma możliwość słone z gorzkim? To dylemat niemalże każdej ciężarnej kobiety. Brzuch niczym balon, poranne nudności, wieczne poddenerwowanie, brak energii. Brzmi jak scena z horroru. Natomiast dla pań, doświadczających cudu macierzyństwa, wszystkie te niedogodności są niczym w porównaniu z radością posiadania maleństwa.
1-wszy krzyk jest dla naszych uszy tym,czym dla innych najpiękniejsza melodia. Bardzo szybko zapominamy o niedogodnościach związanych z dziewięcioma miesiącami męczarni, kiedy to budziłyśmy się 16 razy \”na siusiu\”, kiedy nie mogłyśmy zasnąć, bo z ogromnym skutkiem uniemożliwiał nam to nasz brzuch, czy także kiedy nagle dostawałyśmy apetyt na śledzie w czekoladzie. Wszystko to nagle okazuje się być niewiele istotnym, nic nie znaczącym epizodem.

Młode mamę 1-wszy raz w ciąży w większości sytuacji nie wiedzą jak przebiega ciąża, jak będzie wyglądał ich 10 tydzień ciąży. Potrzebują pomocy i wsparcia które w większości wypadków otrzymują od osób im najbliższych.

Okres ciąży to czas, w którym każdej Pani powinno się się specjalne traktowanie. Nie mówię tutaj, by obchodzić się z Nią jak z przysłowiowym jajkiem. Pracujące posiadamy mogą rozpocząć juz starać się o urlop wypoczynkowy.
Ciąża nie jest chorobą i spora większość przyszłych mam wręcz dostaje przysłowiowego szału, gdy prawie wszędzie traktowane są jak kosmitki – lepiej być miłym i uprzejmym, nie podchodzić za blisko, bo bardzo trudno przewidzieć reakcję no i nie zapominać że „obca rasa” bywa nieprzewidywalna.
Przyszłe mamy mają w sobie, niespotykaną u kobiet nie oczekujących potomstwa, priorytetową energię, która roztacza nad nimi swoistą aurę.
Ciąża to ze stuprocentową pewnością okres magiczny nie tylko dla pań, które już za parę miesięcy będą mogły cieszyć się potomstwem, lecz także dla całej rodziny, z niecierpliwością oczekującej narodzin. Mamy mogą również starać się o zasiłek macierzyński. Jest to pomocny dodatek którym warto się zainteresować.