Gdzie zaplanować narciarski urlop?

Położona w Beskidzie Makowskim, w niewielkiej odległości od Tokarni Skomielna Czarna jest coraz chętniej odwiedzana przez turystów. To spokojne letnisko jest nie tylko dobrym punktem na wczasy w górach dla tych, którzy cenią sobie ciszę i sielską atmosferę, ale i dla tych, którzy zimą poszukują intrygujących miejsc na narty. Rozwijająca się w ostatnich latach turystyka sprawiła, że noclegi można tu odkryć już bez problemów. Prywatne pokoje można wynająć u gospodarzy, wiele możliwości dają też gospodarstwa świadczące noclegi w rejonie tej wsi. Czy warto wybrać się do takiej miejscowości, jaką jest Skomielna Czarna?

Z pewnością warto. Ta wieś posiada swój niepowtarzalny charakter. Zaskakuje zarówno atrakcyjnym położeniem, jak i ładną okolicą. Rozłożyła się ona nad potokiem o nazwie Bogdanówka w niewielkiej odległości od Koskowej Góry. Ze względu na swe położenie w centralnej części Beskidu Makowskiego, Skomielna jest perfekcyjnym miejscem wypadowym dla miłośników górskich wycieczek. To letnisko może się też pochwalić interesującą atrakcją, jaką jest drewniana kaplica należąca niegdyś do tutejszego dworu. Obok niej powstał współczesny, za to szczególnie sympatyczny kościół, kojarzony też z przylegającego do niego ośrodka rekolekcyjnego.
To letnisko jest również dobrym miejscem dla miłośników pieszych wędrówek oraz dodatkowo sportów zimowych. Ze wsi prowadzi szlak na Kotoń, a na narty zaprasza tutejszy wyciąg talerzykowy.

Sprawdź inne miejscowości dla narciarzy: tanio na narty.