Dobierz odpowiedni katalog stron i w należyty sposób dodaj do niego wpis

Pozycjonowanie składa się z dwóch głównych elementów które razem dają oczekiwane efekty: linkowanie i optymalizacja. Jeżeli już przystępujemy do linkowania warto mieć na uwadze o optymalizacji która w każdej sytuacji powinna być krok przez linkami. Właściwa optymalizacja strony to mniej energii, czasu i pieniędzy włożonych w pozycjonowanie serwisu. Tylko dobrze zoptymalizowana strona internetowa może osiągnąć wysokie pozycje w wynikach wynajdowania na nieproste słowa kluczowe. W większości sytuacji również sama optymalizacja strony pomaga osiągnąć wyniki na długi ogon nawet bez jej linkowania.

Samo pozyskiwanie linków też nie pozostaje bez znaczenia, warto skorzystać z katalogów stron i presell page które są sprawdzane. Moderacja znaczy kontrolę dodawanych do lokalizacji informacji, tym samym nasze wpisy nie lądują w przepełnionych spamem katalogach jedynie miejscach o określonej wartości w jaki sposób katalog seo. Warto wybierać wyłącznie najlepsz lokalizacje pod nasze linki, katalogi prywatne, katalogi moderowane, presell prywatne, presell moderowane , a oprócz tego bardzo żadko spotykane katalogi i presell tematyczne. Unikajmy także w ogromnej liczbie przypadków spotykanego błędu, dodawania wpisów do katalogów na podstawie tekstu skopiowanego z innego portalu lub z naszej strony. Zdublowana tekst nie zostanie zaindeksowana przez Google i nie przyniesie nam korzyści.

Katalogowanie powinno zostać zrobione w usprawiedliwiony metodę, dodanie wielu stron niezoptymalizowanych do katalogu stron może wpłynąć na obniżenie jego wartości. Katalog poprzez to staje się bezwartościowy dla dodającego i w pewnych sytuacjach nieświadomego tego faktu administratora. Zadbajmy także o treść wpisów, powinna być ona unikalna i wartościowa, mieć ważne informacje o naszej stronie, oferowanych produktach lub usługach. Jedynie unikalna tekst dodana do katalogu stron zostanie zaindeksowana przez Google i tym samym przyniesie korzyść w pozycjonowaniu mojej strony internetowej.