Dlaczego zawód agenta jest nadal opłacalny

Szukając stosownej branży dla siebie, chcąc zarabiać i myśląc o przyszłości wielokrotnie zastanawiamy się czy sprzedaż ubezpieczeń jest zajęciem dla nas i czy się to opłaca. Polski rynek agentów ubezpieczeniowych jest z całą pewnością skomplikowanym rynkiem, ale przy odrobinie determinacji i adekwatnego podejścia zawód agenta nadal jest dochodowy. Fundamentem każdej firmy, także jako agenta ubezpieczeniowego jest działalność gospodarcza. W zależności od jej charakteru możemy pokusić się o tani lokal, sprzęt komputerowy, który jest niezbędny do wystawiania polis jak również auto, którym będziemy dojeżdżać do Klienta. Planując ową działalność, należy brać pod uwagę też składki ZUS i rodzaj opodatkowania. Jeżeli już nas nie stać na lokal za każdym razem możemy się umawiać z Klientem w ich miejscu zamieszkania, to ma sens w sytuacji ubezpieczeń życiowych albo finansowych. Wiadomo elementy tj. laptop, przenośna drukarka, czy internet mobilny są atrybutem profesjonalnego agenta. Warto mieć świadomość tego, że praca agenta wymaga także adekwatnego, schludnego ubioru na przykład. skromnej marynarki. Adekwatny dobór garderoby i specjalistyczny wygląd to w oczach każdego Klienta plus i wiarygodne postrzeganie, co posiada znaczenie.

Wracając do tematu związanego z samą działalnością agencyjną i obowiązkiem jej założenia należy zadać sobie pytanie jak zostać agentem ubezpieczeniowym? danego towarzystwa. Na to pytanie można dostać odpowiedź odwiedzając specjalny serwis internetowy, który został stworzony dla przyszłych agentów, albo agentów, którzy szukają partnerów do współpracy na terenie RP.  Sprawa jest o tyle ciekawa, że można dokonać adekwatnego wyboru Partnera za radą sieci online, porównać oferty współpracy jak i rozeznać możliwość współpracy z danym towarzystwem ubezpieczeniowym.

Wspomniany serwis ma kilka tematycznych działów, które zawierają szczegółowe informacje min. szkolenia na agenta ubezpieczeniowego, ichniejszym miejscu, czasie i potencjalnych kosztach. Dla przyszłych agentów jest to skarbnica niezbędnych informacji, która pozwoli nawiązać kontakty handlowe odbyć szkolenie i rozpocząć pracę, jako agent ubezpieczeniowy. Warto pamiętać, że to przede wszystkim Firmy ubezpieczeniowe prowadzą 152 godzinne kursy podstawowe i 48 godzinne kursy produktowe. Całość kończy się licencją, która umożliwi nam sprzedawać ubezpieczenia.