Czy warto pozycjonować stronę prywatną?

Wysoka pozycja strony firmowej w wyszukiwarce jest w znaczącej liczbie przypadków kwestią przetrwania dla firmy. Decyduje, czy utrzyma się ona na rynku. Taką stronę powinno się pozycjonować. W przypadku stron spersonalizowanych powstaje w wielu wypadkach dylemat, czy rozpocząć seo sklep swojej strony, czy nie ma takiej potrzeby.
Warto mieć na uwadze, że każda strona jest w większości sytuacji w jakimś stopniu pozycjonowana. Zostawienie linka na jakimś blogu albo forum to też pozycjonowanie, chociaż czasami zostawia się go, nie myśląc o pozycji strony w wyszukiwarce. Ale tutaj pytaniem jest, czy decydować się na bardziej intensywne funkcjonowania, zmierzające do obietnice lepszej pozycji stronie na wyselekcjonowane frazy.

Jeżeli ktoś jest zadowolony z liczby użytkowników na swojej stronie i nie woli posiadać ich więcej, to pozycjonowanie takiej strony byłoby wyłącznie zbędnym wydatkiem. Jeżeli jednak tych użytkowników mogłoby być więcej (gdyż na przykład. strona zarabia na reklamach), to należy pobrać większy ruch na stronę. Można to zrobić na różnorakie sposoby, natomiast wysoka pozycja w wyszukiwarce, przynosi tak dobre efekty, że warto przemyśleć pozycjonowanie spersonalizowanej strony. Misją zresztą nie musi być zarobek na stronie, nierzadko chodzi o to, żeby przyciągnąć więcej osób zainteresowanych danym tematem i ożywić dyskusję.