Coraz popularniejsze gry przeglądarkowe

Dzisiaj świat gier komputerowych wygląda zupełni przeciwnie niż jeszcze wiele lat wstecz. Dzisiaj prawie całkiem zanika dystrybucja gier na tradycyjnych nośnikach danych jak płyty CD/DVD czy dyskietki komputerowe, a wszystko opiera się na zakupach w Internecie i takiej samej dystrybucji towarów – omal wszystkie gry możemy legalnie (za odpowiednią opłatą) pobrać z serwerów producentów i dostawców. Należy jednak zwrócić uwagę na to, że coraz często wykorzystujemy do rozrywki gry przeglądarkowe. Co powinniśmy o nich wiedzieć i czy mogą nam one zaproponować frajdę na długie godziny? Czy powinno się je traktować wyłącznie jako przerywnik chociażby w pracy?

Świat gier!
Dotychczasowe gry przez przeglądarke to sposobność znalezienia nie tylko chwilowej rozrywki przy tytułach bazujących na technologii Flash, ale również rozbudowane gry mmorpg, które potrafią wciągnąć na długie godziny – co prawda nie oferują one trójwymiarowej i nafaszerowanej efektami grafiki, to jednakże poprzez rozbudowaną fabułę gwarantują wejście do nowego świata (sprawdź: gry mmo). Nie ruszając się sprzed komputera możemy zostać wielkim wojownikiem, magiem, czy uczestniczyć w zemście sycylijskiej mafii. Jedynie od nas samych zależy to, któremu tytułowi poświęcimy własną uwagę i w którą z dostępnych pozycji zdecydujemy się zagrać.

Ile to kosztuje?
Większość gier przez przeglądarkę dostępna jest za darmo – płatne są przeważnie dodatkowe opcje ułatwiające rozgrywkę, jednak ich wykupienie nie jest fundamentem działania w świecie danej pozycji (więcej: gry na przeglądarke). Na początku należy w każdej chwili poznać świat i jego mechanikę, a dopiero później myśleć o bonusach z tytułu płatnych elementów.

Należy ujrzeć: gry na przeglądarke.